جستجو

گروه آموزشی عصب شناختی فروردین

Farvardin Neuro-Cognitive Training Group

جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶
گروه :فرزندپروری ۱۳۹۶/۵/۹ - ۰۵:۴۵ شناسه مطلب: ۵۱۵۷
۱۱۴
نویسندگان: مهسا خیرالله زاده- دکتر فائزه دهقان
مرحله رشدی: فهمیدن کلمات، رفتار و مفهوم/مبحث پایانی
گرچه ممکن است کودک شما کلمات را متوجه نشود و نمی تواند یک داستان را دنبال کند، اما خواندن را امری خوشایند، آرامش دهنده و روشی زیبا جهت سپری کردن زمان با شما  تلقی خواهد کرد.

مرحله بعدی چیست؟

تعداد کلماتی که کودک شما می داند و به زبان می آورد به طور مکرر در حال افزایش است. چند سال بعد حتی مسائل و شرایط پیجیده تر مانند شمردن تا عدد ده را نیز خواهد آموخت  یا مثلا تفاوت واقیعت ها و افسانه ها و قوانین مفهومی را متوجه خواهد شد.

نقش شما در تکامل فهمیدن، رفتار و مفاهیم

با صحبت کردن و خواندن برای کودکتان به او کمک می کنید تا مهارت های ارتباطی خوبی یاد بگیرد. خواندن کتاب و قصه برای کودکتان را از زمانی که در سن نوزادی به سر می برد آغاز کنید. با این کار  به یادگیری او در صحبت کردن و سایر مهارت های همزمان با رشد وی سرعت می بخشید. گرچه ممکن است کودک شما کلمات را متوجه نشود و نمی تواند یک داستان را دنبال کند، اما خواندن را امری خوشایند، آرامش دهنده و روشی زیبا جهت سپری کردن زمان با شما  تلقی خواهد کرد.

 با بازی کردن با کودکتان به او کمک می کنید تا درباره روش  کارهای جهان بیشتر یاد بگیرد. چالش با اسباب بازی های مناسب سنش و بازی ها او را تشویق می کند تا مهارت های فیزیکی و ذهنی خود را پرورش دهد.

با او بسیار مهربان باشید و نشان دهید که چقدر دوستش دارید و از او مراقبت کنید. در خانه محیطی سراسر عشق و امن  برایش برقرار کنید. این بهترین راه برای بزرگ کردن کودکی خوشحال و با اعتماد به نفس بالا است.رفتارهای خوب را بیشتر از رفتارهای بد تشویق کنید. سعی کنید رفتارهای خوبی که دوست دارید در کودک خود ببینید را چهار برابر بیشتر از رفتارهای بد تشویق کنید. هر دو شما نتیجه را دوست خواهید داشت.

چه موقع نگران شویم؟

اگر در 2 سالگی کودکتان نتواند مسیرهای ساده را دنبال کند و با جملات دو کلمه ای صحبت کند، ارتباط چشمی مناسب نداشته باشد و نتواند به اعضای بدنش اشاره کند و با اشیا مانند تلفن، برس مو یا قاشق کاری انجام ندهد، یا غریبه ها را تشخیص ندهد با پزشکش مشورت کنید. همچنین لازم است اگر در 3 سالگی  نتواند پازل های ساده را درست کند، به درستی راه نرود یا ندود یا مهارت های قبلی را هم از دست بدهد با پزشک مشورت کنید.

نظرات
ارسال نظر
لطفا حاصل عبارت را در باکس وارد کنید
5 + 3 =
ارسال