جستجو

گروه آموزشی عصب شناختی فروردین

Farvardin Neuro-Cognitive Training Group

جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
گروه :خانواده و علوم اعصاب ۱۳۹۶/۴/۱۶ - ۱۱:۴۴ شناسه مطلب: ۵۱۵۰
۲۳۹
نویسندگان: مهسا خیرالله زاده- دکتر فائزه دهقان
مراحل رشدی کودک: فهمیدن کلمات، رفتار و مفاهیم چگونه گسترش میابد؟ (از بدو تولد تا ۳ماهگی)
در فاصله دو تا سه ، کودک شما به جستجوی هر آنچه در محیط اطرافش می بیند می پردازد. فعالیت مورد علاقه اش تماشا کردن اتفاقات اطراف خود است.

از بدو تولد تا 1 ماهگی

کودک شما در هر لحظه از بیداری از حواسش استفاده می کند تا اطلاعات جدید در مورد دنیای اطرافش کسب کند. هنوز نمی داند که بزرگسالان و خردسالان هم ازآن استفاده می کنند تا چیزی که دریافت می کنند را متوجه شوند. اما او هرروز این اطلاعات را ذخیره می کند.

کودک شما رابطه عاطفی با اطرافیان نزدیکش برقرار می کند. به صدای شما و لبخندتان واکنش نشان می دهد و زمانی که او را لمس می کنید تا به او غذا دهید احساس آرامش  و راحتی دارد. احساس امنیت می کند زیرا زمانی که گریه می کند به سراغش می روید با عشق در چشمانش خیره می شوید و زمانی که گرسنه است به او غذا می دهید.

زمانی که مهارت های حرکتی پیشرفت می کنند حافظه کودک بهتر می شود. دامنه توجهش بیشتر می شود و توانایی برای صحبت کردن تقویت می یابد و مهارت های اجتماعی توجه بیشتری به خود جلب می کنند.

2 تا 3 ماهگی

کودک شما به جستجوی هر آنچه در محیط اطرافش می بیند می پردازد. فعالیت مورد علاقه اش تماشا کردن اتفاقات اطراف خود است. حالا می داند که شما  او را آرام خواهید کرد، غذایش را می دهید و هر زمان که به شما نیاز دارد با او بازی می کنید. به همین دلیل با اولین لبخند خالص و حقیقی  اش شما را خوشحال خواهد کرد. کودک شما از پاسخی که با لبخندش به شما داده لذت می برد و متوجه می شود که لبخند زدن روشی است تا به شما رضایتش را اطلاع دهد. در 3 ماهگی صداهای نافهوم و بلند به لبخندش اضافه می کند تا یک نمونه ابتدایی گفتاری را با شما شروع کند.

نظرات
ارسال نظر
لطفا حاصل عبارت را در باکس وارد کنید
5 + 3 =
ارسال